O nas

Przedszkole jest budynkiem wolnostojącym, zlokalizowanym przy ulicy Artylerzystów 1 w Barcinie.

Posiada 7 sal przedszkolnych, gabinet logopedy, salkę terapeutyczną, Salę Doświadczeń Sensorycznych, salę gimnastyczną, zespół pomieszczeń kuchennych, biurowych, magazyny, szatnię, pomieszczenia piwniczne.
Placówka posiada własne zaplecze z placem zabaw. Ogródek przedszkolny daje możliwość zabawy i wypoczynku, ale także jest świetnym miejscem do wielozmysłowego doświadczania i poznawania przyrody. Znajdują się tam podwyższane grządki, na których przedszkolaki mogą samodzielnie wysiewać i pielęgnować rośliny, rabata czterech pór roku, a także urządzenia do prowadzenia pomiarów meteorologicznych (deszczomierz, wiatromierz, termometr ogrodowy). W naszym ogrodzie znajduje się też “Zielona Sala”, która jest zadaszoną altaną wyposażoną w stoły ogrodowe z ławkami, w której przedszkolaki będą mogły odbywać zajęcia ekologiczne.

Przedszkole jako placówka dydaktyczno-wychowawcza i opiekuńcza, rozpoczęło swoją działalność z dniem 01.05.1991 roku.

Naszym podopiecznym zapewniamy dobrą zabawę i wiele atrakcji. Wyjątkową radość podczas zabaw dzieci sprawiają różnego rodzaju zabawki, w które nasze przedszkole  są dobrze wyposażone.
Przedszkole w okresie wakacyjnym jest remontowane i na bieżąco modernizowane tak aby było bezpieczne i przytulne dla naszych milusińkich.
Całorocznie, ale z uwzględnieniem zmienności pór roku dbamy o estetyczny, jednocześnie bajkowy wystrój wnętrz i gazetek.

W wychowaniu Państwa pociech uwzględniamy:
– kształcenie umiejętności współżycia w grupie,
– rozbudzanie wiary we własne możliwości,
– rozwijanie aktywnego i twórczego myślenia,
– tolerancję i wrażliwość na odmienność różnych zjawisk i ludzi.

Zapewniamy ciekawe, dobrze zorganizowane, prowadzone aktywizującymi metodami nauczania zajęcia. Oprócz obowiązującej pracy wychowawczo – dydaktycznej i opiekuńczej prowadzonej w oparciu o podstawę programową i uzupełnianej przez inne programy nauczania (w tym autorskie), oferujemy możliwość wyboru i uczęszczania na zajęcia dodatkowe.