Kółko plastyczne

“Szczęśliwy to wiek, gdy stwierdza się, że można narysować wszystko, co się chce” A. Jacques

Kółko plastyczne „ MAŁY ARTYSTA” jest prowadzone w Przedszkolu nr 3 w Barcinie przez panią Beatę Kata.

Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tą wspaniałą zdolność należy w nich pielęgnować i rozwijać.
Jak pokazuje praktyka, kształcenie i rozwijanie umiejętności artystycznych stanowi podstawę rozwoju twórczości dziecięcej. Rozbudzanie zainteresowania sztuką, plastyką, odkrywaniem w sobie naturalnych predyspozycji i uzdolnień skłania dzieci do samodzielnej twórczości i działania.
Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci i realizując własne pomysły opracowałam program kółka plastycznego „Mały Artysta.” Realizuję go już od kilku lat, co roku dokonując ewaluacji.
Celem zajęć prowadzonych w ramach kółka plastycznego jest rozwijanie twórczej inicjatywy dziecka, pomysłowości, poznanie różnych technik plastycznych, ale przede wszystkim rozwijanie wiary we własne siły.
W tym roku szkolnym zajęcia rozpoczęły się w październiku, odbywają się raz w tygodniu w godzinach popołudniowych. W zajęciach uczestniczą chętne dzieci – obecnie jest ich około 20 w wieku 5-6 lat.

W ramach współpracy z Biblioteką Miejską w Barcinie okazją do podsumowania twórczej pracy dzieci na zajęciach kółka jest właśnie zorganizowanie wystawy. W Bibliotece od 16 lutego do 16 marca 2011 można będzie obejrzeć, niektóre prace dzieci z Przedszkola nr 3 w Barcinie. Są to prace wykonane różną techniką i na różnych formatach. Można obejrzeć obrazy wykonane jednym kolorem, bez użycia nożyczek, czy cieszące się dużym zainteresowaniem prace wykonywanie techniką origami – kółka. Ciekawe i Efektowne są prace wykonane farbami plakatowymi bez użycia pędzli.